Mansur Yavaş, “2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü”nde Finale Kaldı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde gerçekleştirdiği projeler, şeffaf yönetim uygulamaları ve eşitlikçi hizmet anlayışı nedeniyle “City Mayors Foundation” (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’nde finale kalan başkanlar arasında yer aldı.

Daha önce de Uluslararası Şeffaflık Derneği ve İnsani Geliştirme Vakfı tarafından şeffaflık ödülüne layık görülen Yavaş, 21 ülkeden 32 belediye başkanının aday gösterildiği yarışmada Türkiye’den aday gösterilen tek, Asya’dan ise dört belediye başkanından biri oldu.

Yapılan oylamada Yavaş’ın finale kaldığını açıklayan World Mayor ekibi, Yavaş’a ilişkin, “Çoğu belediye başkanı, vatandaşların maruz kaldığı kısıtlamaları hafifletmek ve en önemlisi yaşlıları ve diğer savunmasız insanları zarar görmekten korumak için elinden geleni yaptı. Belediye Başkanı Yavaş’ın Kovid-19’un etkilerine karşı koyma girişimlerinin çoğu diğer belediyeler tarafından beğenildi ve kopyalandı. Ankara’da her kesimden insana başkentin refahına katkıda bulunma fırsatı verilmesini sağladı” açıklamasında bulundu.

Tüm adayları ve detayları worldmayor.com internet sitesinden inceleyebilirsiniz

Bir cevap yazın