İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi, bayrakların kaldırılması olayını protesto edecek – BRTK – Dünyadan Haberler


Britanyalı Kıbrıslı Türkler, Waltham Forest Belediye Başkanı Grace Williams’ı ayrımcılık ve Kıbrıs Türk toplumuna karşı ırkçı hareketten dolayı protesto etmeye hazırlanıyor.

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi’nin önderliğinde gerçekleştirilecek eylem için 9 Aralık günü saat 18.30-20.30 saatleri arasında Waltham Forest Belediye Binası önünde toplanılacak. Protesto, Belediye Binası’nda gerçekleştirilecek olan toplantı boyunca devam edecek.

Protesto, Belediye Başkanı Williams’ın 15 Kasım’da Waltham Forest Belediye Binası önünde izin alınarak düzenlenmiş olan bir törenden sonra KKTC bayraklarını kaldırarak Kıbrıs Türk toplumuna karşı ayrımcılık yapmasına ve Belediye’nin internet sitesinde hala yer alan kışkırtıcı ve saldırgan bir bildiri yayınlanmasına odaklanıyor.

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi Başkanı Ayşe Osman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kıbrıslı Türkler vardır ve Kuzey Kıbrıs bizim etnik vatanımızdır. Diğer topluluklar gibi biz de kimliğimiz ve bayrağımızla gurur duyuyoruz. Bize hiç kimsenin ayrımcılık yapma hakkı yoktur” dedi. BRT

Bir cevap yazın